Časté dotazy

Za 8 let užívání koupacího sudu známe odpovědi na otázky, které by měl znát a zvážit každý, kdo přemýšlí o pořízení koupacího sudu na svou zahradu. Jedině tak, bude užívání koupacího sudu komfortní a bude sloužit k maximální spokojenosti všech členů rodiny.

 • Jaký materiál interiéru koupacího sudu zvolit?

  Naše sudy jsou celonerezové. (včetně dna)
  Na výběr je lavička a kryt kamen z tvrdého dřeva (někteří výrobci používají smrk, který má životnost při použití v koupacím sudu krátkou) nebo lze zvolit celonerezový interier, který nabízí vysoký komfort užívání a jednoduchou údržbu vody a hygieny.

  Saunasudy.cz interiér dřevo Interiér - dřevo
  Saunasudy.cz interiér dřevo Interiér - celonerezový
 • V případě, že sud nepoužíváte jen nárazově např. chata, chalupa - víkendově - použití filtrace doporučujeme. Přípravu pro filtraci (dva vývody z boku pláště) lze umístit kdekoliv po obvodu vzhledem k pozici kamen, tak aby filtrace nerušila z pohledové strany. V objednávce je proto nutné pozici pro filtraci popsat pomocí půdorysu a ciferníku hodin.

  Saunasudy.cz půdorys - hodiny Půdorys sudu
 • Může se umístit na zámkovou dlažbu, terasu, betonový podklad apod. nebo se může umístít do terénu, kde je nutné vytvořit štěrkové lože, které je vhodné doplnit extrudovaným polystyrénem.

  Saunasudy.cz dlažba Dlažba
  Saunasudy.cz terasa Terasa
  Saunasudy.cz beton Beton
  Saunasudy.cz štěrk Štěrk
  Saunasudy.cz štěrk Štěrk
 • Pro správný výběr velikosti je potřeba vždy zvážit, kolik osob bude koupací sud společně užívat. Příliš velký sud zvyšuje dobu a náklady na ohřev vodní lázně.
  Každý máme jiné prostorové požadavky, ale obecně platí:

  Saunasudy.cz - Rozměry Rozměry
 • ANO. Naše kamna jsou optimalizována podle velikosti sudu a jsou vybavena cirkulačními profily pro zvýšení účinnosti.

  Saunasudy.cz - malá kamna Malá kamna
  Saunasudy.cz - velké kamna Velké kamna
 • Vnitřní výška koupacího sudu je velmi důležitá pro komfortní a zdravé užívání. V případě že neměříte méně než 160 cm, nemůžeme doporučit koupací sud, jehož výška lázně je nižší než 110 cm. Takto nízká vodní lázeň, může být příčinou prochladnutí krční páteře za nízkých venkovních teplot.

 • Výhoda našich integrovaných kamen proti běžným kamnům, je čistota při obsluze jak během přikládání, tak i při vybírání popela. U kamen s horním přikládáním vždy manipulujete nad vodní hladinou a dochází tak často k jejímu znečištění. U externích kamen hrozí riziko poškození při minusových teplotách.

 • Ano. U našich koupacích sudů je výběr barevného odstínu zdarma u všech variant. V případě, že máte požadavek také na výrobce povrchové úpravy (např. z důvodu již použité v prostoru budoucího umístění) - rádi vyhovíme.

 

Nezávazná objednávka

Pro urychlení a usnadnění komunikace můžete pomocí našeho formuláře vytvořit nezávaznou objednávku.